Firma Monsanto zdobyła tytuł najgorszej firmy roku 2011

Natural Society – witryna dedykowana naturalnemu stylowi życia, promującemu zdrową żywność, naturalne metody leczenia, zdrowy styl życia, równowagę między troską o ciało i o ducha, a także dokumentująca ważne wydarzenia, które wpływają na nasze możliwości dbałości o naturalny styl życia – zamknęła plebiscyt na NAJGORSZĄ FIRMĘ ROKU 2011.

Wątpliwy zaszczyt spotkał znaną korporację MONSANTO – za największą szkodliwość dla naszego zdrowia oraz dla naszego środowiska. Nic dodać, nic ująć. Tytuł ten przyznano Monsanto po podliczeniu tysięcy maili, w których głosowano na kilka „wybitnych” korporacji. Wielką przegraną – znaczy tą, która przegrała w walce o tytuł Najgorszej Firmy Roku 2011 – był znany koncern farmaceutyczny wiodący w dziedzinie intoksykacji farmaceutycznej – Merck.

Monsanto ma najgorszą z możliwych sławę – za nieuczciwe i oszukujące konsumentów siłowe wprowadzanie GMO na rynki światowe, za masowe stosowanie chorobotwórczych dodatków do naszego jedzenia, za Roundup i inne chemizujące Matkę Ziemię herbicydy i pestycydy (zawdzięczamy im ok. 120 milionów hektarów skażonych chwastem, który jest odporny praktycznie na wszystko), za tzw. „gen terminatora”, który uniemożliwia rolnikowi uprawę zbóż wyhodowanych z nasion Monsanto – skazuje go na konieczność corocznego zakupu skażonego przez Monsanto materiału siewnego, za, za, za – lista zbrodni tego koncernu jest długa. I nie waham się użyć słowa „zbrodnia” pamiętając o tysiącach rolników z Ameryki Południowej, czy z Indii, którzy bądź to popadli w biedę na skutek oszustw Monsanto, bądź też – niestety – popełnili samobójstwo z powodu upadku swoich gospodarstw. I było to zjawisko masowe – czy w Meksyku, czy właśnie w Indiach.

na podstawie:  Monsanto Declared Worst Company of 2011 – naturalsociety.com

za: Firma Monsanto zdobyła tytuł najgorszej firmy roku 2011 | Centrum Informacji Anarchistycznej.

źródło: www.schodamidonieba.pl